Otevření plovárny |
Lázně chátrají a město nemá peníze na jejich nákladnou opravu. Zájemce však musí počítat s tím, že budova je kulturní památkou a podmínkou jejího prodeje je zachování lázeňství.
" Bude to spíš citová záležitost než investice, která se rychle vrátí," uvedl ředitel Lázní Luhačovice.
Já jsem na tuto informaci o Slunečních lázních pozapomněla, ale během tří týdnů jsem četla dvě knížky, kde jsem na zmínku o nich narazila a to v souvislosti s naší operní pěvkyní Marií Calm Veselou, která si za svého druhého manžela vybrala právě MUDr. Veselého, který se zasloužil o modernizaci lázní.
První zmínka byla v knížce Utajené životy slavných Češek a druhá ve Vzpomínkách Františka Kožíka.
Kožíka dokonce tak zaujala osobnost MUDr. Františka Veselého, že mu věnoval román " Kouzelník z vily pod lipami " (už jsem si ji přidala na seznam knížek, které budu číst).
A že to v Luhačovicích dříve žilo kulturním životem. Kromě výše zmíněných zde byly častými hosty i Josef Suk, Leoš Janáček (ten zde dokonce dokončil operu Lišku Bystroušku) nebo Vlasta Burian či Olga Schneipflugová.
Já si lázně pamatuji z dětství, vím, že se mi moc líbil park s altánkem, umělecky zastřižené živé ploty. K tomu svébytná Jurkovičova architektura, prostě nádhera.
Současný stav |
Žádné komentáře:
Okomentovat